| svenhassel13 a întrebat:

Ce părere aveti? Merita sa te faci medic chirurg in România?
Merita toti anii in care inveti?

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Daca iti place ceea ce inveti/faci merita.
Si eu vreau sa ma fac chirurg sau cardiolog.
Mult succes!

7 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Daca merita... In ce sens? Financiar? Ca multumire interiora? Si inveti toata viata, nu doar facultate si rezi. Tu esti chirurg si apare o tehnica noua, se schimba protocol ul, trebuie sa inveti. Daca te intrebi si te temi de cat ai de invata s-ar putea sa nu fie potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pui problema asa, nu, nu merita.

| LaElly11 a răspuns:

Eu cred ca merită oriunde, atâta timp cât o faci în primul rând pentru oameni și nu pentru bani.

| alina2k18 a răspuns:

Daca au ai tai bani sa te tina 6 ani in facultate da, merita.
Inca 6 ani rezidentiatwinking dupa.
Daca intri la buget cateva mii de euro anual pentru tot ce iti trebuie, vezi cat costa un atlas si un tratat si cam cate iti trebuie.
Daca esti la taxa pregateste vreo 30 000 - 40 000 euro pentru aia 6 aniwinking
Medicina e o facultate f scumpa in orice tara de pe planeta asta.
Vezi ca la chirurgie se intra cu punctaj mare la rezidentiatwinking nu orice absolvent poate spera ca prinde la chirurgie dupa examen.
Facultatea o sa ti se para parfum fata de reziwinking
Plus ca trebuie sa ai chemare pentru chirurgie, se moare mult in specializarea asta.

| svenhassel13 explică (pentru Anonima163333):

Eu vreau neurochirurg laughing

| svenhassel13 explică (pentru alina2k18):

Sa stii ca in legătură cu banii nu ai dreptate, nu costa atat. Singurul lucru de care imi este teama este sa nu pic examenul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, merită. Dar dacă nu îți place să înveți tot timpul, nu merită.