| black1white a întrebat:

Ce pot deveni daca dau la stiinte sociale in liceu? sau mai bine zis... ce viitor am, ce meserii voi putea practica? depinde mult si facultatea pe care o urmez?

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Liceul conteaza putin spre deloc, serios. Importanta e facultatea. Eu am terminat profilul de filologie in liceu si am dat la Drept. Am colegi care au terminat mate-info si au dat la Facultatea de Stiinte Politice. Am colegi care au terminat profilul de stiinte sociale si au dat la Politehnica. Deci, profilul din liceu e egal cu zero. Conteaza exclusiv facultatea.

3 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Pai daca urmezi ase, psihologie, drept sigur ajungi ori la macdonalds ori la real.

| KodrutZ a răspuns:

Liceul e fix 0, am facut clasa de informatica si multi dintre colegii mei nu au nici cea mai mica tangenta cu domeniul acum, la mai bine de 11 ani de terminarea liceului.

| αηιтα a răspuns:

Daca dai la stiinte sociale cred ca poti deveni inginer, ceva prin parlament, etc.Pai ca sa te titularizezi in ceva sa fii specializat trebuie neaparat sa ai o facultate corespunzatoare