| Vyorel_Traistaru_1996 a întrebat:

Ce pot face cu diploma de agent vanzari? La ce ma pot angaja? In ce consta?

Răspuns Câştigător
| CRIMO a răspuns:

Buna!
Cu diploma de agent de vanzari (felicitari ), te poti angaja la orice firma care desfasoara activitate comerciala, fie engros, fie cu amanuntul. Ocupand acel post ai in sarcina, prezentarea activitatii firmei, promovarea produselor si pe cat posibil, vanzarea a cat mai multe produse. Din cate stiu eu, ai un procent din vanzari, excluzand salariul negociat. Acum mai, depinde si de conditiile pe care ti le ofera angajatorul. Poate te-am lamurit putin.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Adica bati la portile oamenilor si diverselor firme si incerci sa-i convingi sa cumpere de la tine o marfa oarecare, de obicei scumpa si proasta, incepand de la castraveti pana la electronice de ultima generatie, asta numai daca te duce capul sa le explici cum functioneaza.

| CRIMO a răspuns:

Multumesc!