| Eu1544u a întrebat:

Ce pot sa profesez dupa absolvirea Facultatii de Geografie specializarea Turism?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Agent de turism la o agenție, ghid, dar trebuie sa cunoști foarte bine măcar lb engleza.
Pe de alta parte, am o amica bună ce nu și a găsit de munca după ce a terminat facultatea asta, a învățat singura spaniola, nivel c1 (a dat atestat de limba) și lucrează ca operator serviciu clienți la Amazon. (câștig net între 1800 și 4500 RON în funcție de cât timp dedică ) Deci limba a făcut mai mult decât a reușit o facultate.