| AndutaFlo a întrebat:

Am terminat acum 3 ani facultatea, specializarea geografie si m-ar interesa sa profesez in invatamant. Intrebarea mea este daca pot profesa ca invatator, avand in vedere ca sunt doar 2 posturi titularizabile pe geografie

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Foarte buna intrebare. Aceeasi curiozitate am si eu, absolvent de istorie fiind, insa nu am gasit un raspuns clar. Mi-a spus un coleg ca are el o cunostinta care a terminat o facultate oarecare, alimentatie sau ceva de genul, si care, dupa ce a terminat modulul, a putut sa se angajeze ca si invatator necalificat. Acelasi drum vrea sa urmeze si el pentru ca, se pare, nu sunt posturi nici la istorie.

| AndutaFlo explică (pentru AFR81):

Stii cumva daca prietenul tau a dat vreun examen pentru a putea profesa ca si invatator necalificat? Multumesc!

| AFR81 a răspuns (pentru AndutaFlo):

Pai nu prietenul meu profeseaza. El e inca coleg cu mine la facultate. Are el o cunostinta. Nu mi-a spus nimic de vreun examen.

| AndutaFlo explică (pentru AFR81):

Aa da, scuze. Am inteles eu gresit. Multumesc mult pentru raspunsuri!

| SimonaSimona01 a răspuns:

Bună! Îți trebuie modulul psihopedagogic ca să profezezi ca învățător. Totuși încearcă ca profesor de geografie, îmi dau seama ca este greu dar încercarea moarte nu are. Succes!