| Rose_2860 a întrebat:

Ce poti face dupa ce termini facultatea de stiinte politice?

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sa furi...pardon, sa ajuti statul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de stiinte politice nu iti asigura un loc in politica! Pana la politica mai e destul... Facultatea este de cultura generala, unde inveti sa socializezi, sa intelegi mult mai usor marile teorii ale lumii, sa intelegi problemele fiecaruia.
Teoretic poti intra in politica, prin ministere, prin partide, iar mai departe tine de puterea ta de a reusi in politica, unde e o adevarata jungla. Daca nu ai tupeu nesimtit, daca nu stii sa tragi sforile, nu stii sa te impui, vei parasi politica imediat.
Daca termini la zi, la universitatea din bucuresti ai sanse mari sa intri intr-un minister.

| bibilovey a răspuns:

Eu am terminat stiinte politice si acum...sunt un simplu manager magazin.Deci,daca nu ai niste relatii foarte strong nu prea ai ce face.De fapt, mai exista un lucru: sa fi membru in vreun ONG.Atat.