| GimFoo a întrebat:

Ce poți ieși dintr-un liceu de artă? Adică ce meserie poți avea? Fundă

Răspuns Câştigător
| Zeenya a răspuns:

Heii
Din liceul de arte poți da la o facultatea de arte, simplu. eu termin anul acesta si dau la Facultatea de Arte Decorative si Design (FADD). Iti pot spune ca din aceasta profesie plăcută poți deveni designer interior sau desigur pictor, design grafic daca ai talent si experiența in photoshop, designer de moda adica desenezi haine pe scurt etc. Din arta poți ajunge in multe domenii care sunt destul de ok plătite. Daca ai îndrumare spre arta, nu ezita sa mergi in aceasta direcție. Crede-ma este foarte frumos pentru ca oamenii te apreciază. ^

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Liceul nu iti asigura un job, din liceu nu iesi nimic, orice liceu ai termina. Dupa facultate iesi ceva.
Dupa liceu de arte, depinde pe ce te-ai axat poti sa mergi la o facultate de arte si sa iesi orice de la designer (diferite lucruri) pana la arhitect.

| peperonies a răspuns:

Shaormar.