| stefiodette a întrebat:

Stiti cam ce poti iesi daca intrati la un liceu de Filologie? (adica ce meserie poti avea)

Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Profesor,traducator,jurnalist,avocat,ghid turistic,critic literar, cercetator, filozof, filolog, scriitor

2 răspunsuri:
| MontgomeryRosette a răspuns:

Nu "ieși" nimic din liceu. Specializări obții doar după ce faci o facultate. Poți să faci Filologie și să te gândești pe la mijloc că vrei să devii informatician, iar asta de format, te formezi la facultate.

Când alegi un profil de liceu, mai bine te gândești din ce dai bacul, ce îți place mai mult și de ce vrei să scapi, că să îți fie ție ușor să înveți.winking