| outlandish a întrebat:

Ce preferati, o facultate in tara sau in strainatate? Daca ati studiat sau studiati in afara tarii unde anume si care este impresia voastra? Dar ce parere aveti despre unsiversitatile din romania? Mai au valoare?

3 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Eu sunt studenta in anul 1 la Timisoara. Initial am dat la o facultate foarte buna din Slovacia, unde am vrut foarte mult sa merg. Insa peste tot s-au pierdut actele mele, chiar si la minister. Am fost admisa pana la urma, insa nu am primit bursa, desi aveam note mult mai mari decat colegii mei cu care m-am dus si care au primit bursa. Asa ca am decis sa raman in tara, daca tot nuam bursa si doar piedici mi se pun.
Nu regret deloc ca nu am plecat. Imi place aici. Iar din toata experienta asta am invatat un lucru foarte important: nici o tara nu este asa cum pare. Fiecare padure are uscaciunile ei.

Succeswinking

| Nolkyz a răspuns:

O gramada

| laura_6521 a răspuns:

Cum se scrie corect, ogramada/ o gramada, astept raspunsuri!