| Nedelcu_Alex_2002 a întrebat:

Ce probe sportive sunt la academia de politie Alexandru I. Cuza. Si unde se depune dosarul de inscriere eu sunt din judetul olt slatina unde depun?

Răspuns Câştigător
| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Probele Sportive sunt:
- Alergarea de viteza (50m),
- Alergarea de rezistenta (1000m) si
- Aruncarea mingei medicinale (4kg).
Iata baremele si precizarile tehnice pentru. fiecare proba in parte: http://www.academiadepolitie.com/......-a500.html

Dosarul de recrutare se depune la IPJ OLT (In anii precedenti inscrierile au inceput in luna mai.) Tot la IPJ se va organiza testul psihologic. Iata documentele necesare la dosarul de inscriere: http://www.academiadepolitie.com/......-a395.html

Restul detaliilor la IPJ
Mult Succes!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probele fizice le gasesti pe site-ul oficial al Academiei, in Admiterea 2017.
Dosarul de inscriere il depui la compartimentul de resurse umane a IPJ Olt si de acolo poti obtine absolut toate informatiile de care ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html
Aici gasesti toate intrebarile si raspunsurile de care ai nevoie.