| blu3g3nd3r a întrebat:

Hei TPU users! As dori cateva informatii despre ce profesii poti ocupa dupa terminarea facultatii de kinetoterapie(profesii, salariu) pentru ca nu stiu unde sa ma duc mai departe... sunt la chimie-biologie si fac sport de performanta de 12 ani si kinetoterapia mi se pare cel mai adecvat. Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca faci sport de performanta ma gandesc ca ai putea sa si kinetoterapeut, dar si antrenor. Ai putea sa fii kinetoterapeut intr-o policlinica sau intr-un centru specializat-uite un exemplu-http://www.kinetoterapie.net/kinetoterapie

| skilletski a răspuns:

Continua cu kinetoterapie deoarece e o meserie buna si daca te pricepi bine poti castiga bani frumosi, dar trebuie sa iti si placa ceea ce faci bineanteles.