| Dragos9702 a întrebat:

Ce profil trebuie sa urmez la liceu si ce facultate sa urmez ca sa devin grafician 3D?

Răspuns Câştigător
| Macovei_Lucian_1996 a răspuns:

Pentru a ajunge grafician 3D trebuie in primul rand sa stii sa iti dezvolti creativitatea, ceea ce te ajuta foarte mult un liceu de arta, sau mai degraba un profil mate-info+optional pictura/desen, cat despre facultate, facultatea de Automatica si calculatoare este cea mai buna alegere, pentru care trebuie sa tragi tare...ce sa zic...succes si urmeaza-ti visul!

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Un profil de la liceul de arta, desen tehnic cred ca ii spune. facultatea de arte.