| DJohnny a întrebat:

Ce program folosesc de obicei arhitectii pentru a construii case in lumea virtuala? Google SketchUp e folosit?

5 răspunsuri:
| Captoresque a răspuns:

Da, este destul de folosit SketchUp pentru că este ușor de folosit și nu necesită multă muncă.

Alte programe nu știu, dar știu sigur că se folosește des SketchUp. Nu e cel mai bun dar își face treaba.

| RSfan a răspuns:

In industrie se folosesc AutoCAD sau CorelCAD.

| becky51 a răspuns:

Unchiul meu designer auto si el foloseste ALIAS pentru a proiecta masinile in spatiu.Mi-a spus ca se poate folosi si ALIAS, dar e destul de complicat nu neaparat pentru ca tu vei proiecta case ci pentru ca e un program complex cu melte lucruri care trebuie stapanite inainte sa te apuci de munca!
Sper ca te-am ajutat! rolling on the floor

| DJohnny explică (pentru becky51):

Nu, nu m-ai ajutat rolling on the floor

| c0sty234 a răspuns:

SweetHome 3d