| valentin233 a întrebat:

Ce sa aleg intre Academia Tehnica Militara si Facultatea de Geodezie ( sau CCIA / CFDF, din cadrul UTCB )?
Care este mai usoara?
Unde se castiga mai multi bani dupa absolvire?

5 răspunsuri:
| taviyamato2 a răspuns:

In armata nu prea iti recomand ca e mai greu, nu te lua dupa ce spun altii... daca ai geodezia pe topografie sau cartografie castigi foarte mult si nu trebuie sa porti uniforma.

| geotechnical a răspuns:

Ii greu la politehnica, dar daca ai tragere de inima se poate, ce iti recomand eu este CFDP se ajunge si pana la 2000 euro in Romania

| Roberto_RoBy_1998 a răspuns:

Militara e mai usoara si castigi banii multi funda?

| chironescu a răspuns:

Daca ai de gand sa inveti bine, geodezia si cadastrul iti pot aduce castiguri uriase. In plus, esti mult mai relaxat, fata de militarie. Uite un exemplu de multitudine de servicii pe care le ofera un specialist in cadastru-geodezie si la care oricine trebuie sa apeleze, cand cumpara o casa, un teren, o padure, o pasune, orice: http://roexpertcad.ro/servicii-cadastru-topograf-bihor/index.html

| keskisisko a răspuns:

La atm e multă disciplină. Nu vei mai avea aşa de mult timp liber, vacanţe mai scurte, dacă nu eşti din Bucureşti mai greu cu permisiile, primii 2 ani ştiu că trebuie să stai obligatoriu la ei la cămin etc... şi cred că salariul la început e undeva pe la 2500 lei.