| Cata674 a întrebat:

Ce scoala ar trebui sa urmei ca sa devii compozitor?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Faci un liceu vocational (de muzica) dupa care iti continui studiile la o facultate de muzica de exemplu : la Academia de muzica "Gh. Dima" din Cluj, Universitatea Nationala de muzica din Bucuresti, la Facultatea de muzica si teatru din Timisoara etc.

| IonuţR1995 a răspuns:

Liceu de arte, si conservatorul.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Probabil conservatorul.

Daca vrei un sfat, cauta pe youtube.com sau pe Google tutoriale unde poti invata programul Reason. Am auzit ca este cel mai avansat program pentru facut muzica.

| fatacucaracter2000 a răspuns:

Scoala muzicala :3

| fatacucaracter2000 a răspuns:

Pai, cred ca ar trebui sa urmezi scoala muzicala