| IngerAlb a întrebat:

Ce se mai cauta in Romania in afara de Inginerie, IT si medicina? Sunt a 12-a si habar nu am unde sa dau. As vrea sa plec in afara, dar n-am bani. Imi plac mult limbile straine(franceza si engleza) sau imi place partea asta de reporter, jurnalist sportiv, statistica. Dar stiu ca in tara nu se cauta asa ceva sad. Sau medic veterinar. Am o cunostinta care e somera acum. Cica trebuie sa-ti deschizi cabinet. sad Un sfat ceva?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fa ceea ce iti place tie, degeaba faci o facultate banoasa, daca tie nu iti place acel domeniu.
Incearca la litere/veternara/limbi straine.
Mult succes in ceea ce vei alege!
O zi buna happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mai poţi opta pentru Jurnalism, Drept, Topografie şi Cadastru, Limbi Străine, Psihologie, etc.
Din PĂCATE, de la majoritatea facultăţilor tot VÂNZĂTOARE la tarabă ajungi - chiar dacă ai o Diplomă de studii superioare - doar că ai PRIORITATE faţă de cei cu liceu terminat sau cu Diplomă de BAC sad

Toate cele bune!