| anonim_4396 a întrebat:

Ce sporuri au judecatorii si cat reprezinta acestea din salariul lor total?

3 răspunsuri:
| mihaela000ela a răspuns:

Potrivit art.25 alin.1 din legea 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, suma sporurilor acordate cumulat pentru fiecare ordonator de credite nu poate depăşi 30% din suma salariilor de bază.- IN TEORIE, AR TREBUI SA FIE ASA ...PRACTICA DEMONSTREAZA, UNEORI ..ALTCEVA

| anonim_4396 explică (pentru mihaela000ela):

Cum adica:
"in teorie, ar trebui sa fie asa...practica demonstreaza, uneori..altceva"

| mihaela000ela a răspuns (pentru anonim_4396):

Exemple:
10 la suta spor de studii de master si 15% spor de doctorat.
15% pentru condiții periculoase sau vătămătoare
15% condiții grele...si exemplele pot continua...