| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre examenul de titularizare? Cum te inscri? Cand se da? Unde se da?

1 răspuns:
| murgumarius a răspuns:

Examenul de titularizare se da acolo unde vrei sa rămâi titular pe post. Iti faci dosarul la inspectoratul judetean al educației -inspectorul desemnat sa încadreze, examen dai o dată pe an la un anume loc din judeţ. Ex. La Giurgiu trebuie să îti depui dosarul pentru postul pe care ai specializarea si sa dai examen anual. Baftă.