| Chrristina a întrebat:

Ce stiti despre Facultatea de Antreprenoriat, Ingineria si Managementul Afacerilor din cadrul facultatii de politehnica bucresti? merita sa o urmezi?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ales luand in considerare vremurile economice actuale, atentie la facultatile de tip "management", "afaceri", "antreprenoriat" (cu atat mai mult cu cat e prima/singura ta facultate). Nimeni nu te angajeaza ca director numai pentru ca ai o astfel de diploma. Cel mai important e sa stii sa faci treaba practica.

De cele mai multe ori, functiile de management se dobandesc in timp, dupa ce demonstrezi competente practice, creative, etc.

Răspuns utilizator avertizat