| Alxblx a întrebat:

Ce studii trebuie pentru a deveni agent de penitenciar?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa urmezi scoala pentru agenti de penitenciar si aceasta o poti face dupa absolvirea liceului cu diploma de bacalaureat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gramatica.
sau ma rog, pentru asa ceva poti fi si analfabet.

| Alxblx explică (pentru anonim_4396):

Ma rog, fi tu prietenul ala care își corectează prietenii și lasă ca voi fiu ala care vorbește incorect gramatical... dar macat eu am haz și carisma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apreciez ca ai corectat

| FlowVODA a răspuns:

Bacalaureat, apoi dai admitere la scoala de la Tirgu-Ocna.Perioada de scolarizare e de 1 an de zile.Salariu de incadrare este undeva la 5000lei.