| JennyBerry a întrebat:

Ce studii sunt necesare pentru a lucra in publicitate, televiziune [ spre exemplu : asamblare spoturi tv, anunturi publicitare, regie emisiuni, concept, etc ]

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Facultatea de Stiinte ale Comunicarii si Relatii Publice.

| karellen a răspuns:

Nu sunt necesare studii anume. nu intereseaza pe nimeni ce carton detii, ci ceea ce stii sa faci: editare foto, video, marketing, brosuri samd

| zeenath a răspuns:

Eu am lucrat in mass-media, spoturi publicitare, marketing si sincera sa fiu nu am avut nevoie de nici o diploma! Conteaza sa stii ceea ce faci si cum le faci! Mi se pare absurd sa ai studii si diploma si sa nu te descuci in domeniu. Fiecare trebuie sa stie ce poate face si cat si sa isi cunoasca limita! evident nu am intrat la regie emisiune, dar in publicitate, concepte, marketing e suficient sa iti placa si te intereseze! Iar montare spoturi tv si publicitate referitor la partea tehnica o inveti n cadrul facultatii de arta!big grin

| hiphopbeatz a răspuns:

Jurnalism sau unatc.

pace!

| DennyxD a răspuns:

Jurnalismbatting eyelashes
fundita?blushing plshee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. CA sa lucrezi in publicitate, televiziune trebuie sa ai facultatea de Comunicare si relatii publice. Sunt si eu studenta la aceasta facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurnalism, Comunicare si relatii publice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru publicitate - marketing, faina si foarte interesanta materia.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Jurnalism.