| LoveYouR a întrebat:

Ce studii trebuie sa aiba o persoana ca sa devina psiholog scolar?

8 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Liceul pedagogic si facultatea de psihologie

| mixxjim a răspuns:

Facultate (3 ani) si masterat (2 ani) http://www.fpse.ro/images/Planuri_invatamant/prezentare_psihologie.pdf (la pct. 3 te incadrezi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna dai o mita si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai conteaza, la ce bulane ai.

| rutanklan a răspuns:

Musai un modul pedagogic al doilea tip. Si o faculta sau un colegiu in psihologie happy.

| Cosmotel a răspuns:

Pentru invatamantul gimnazial este nevoie doar de studii de licenta in schimb pentru invatamantul liceal sunt necesare studii de master.In scoala esti cadru didactic iti iei gradele didactice la fel ca orice profesor si ai si obligatii de catedra intre 2-4 ore.

| gianyg a răspuns:

Facultatea de psihologie.

| gianyg a răspuns:

Facultatea de psihologie+ modul psihopedagogic. Eu am lucrat in sistem 4 ani. anul acesta in Buc sunt 10 /1 loc. Bafta!