| afrodita3333 a întrebat:

Ce studii trebuie sa am, sa ma angajez ca si copywriter?

4 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Practic daca stapanesti limba in care trebuie sa scrii si esti destul de persuasiva nu iti trebuie nici un curs. el ar conta doar in alegerea ta in defavoarea altor candidati cu mai putina experienta.

| mixxjim a răspuns:

O facultate de comunicare sau de marketing ti-ar prinde bine, pentru ca dobandesti notiuni despre prezentarea produselor. in plus, cerul trebuie sa-ti fie limita la imaginatie happy ce e de stiut insa este ca sunt posturi foarte putine si ca foarte rar (daca nu niciodata) cineva absolut necunoscut, venit de pe strada, prinde un astfel de post, decat sa fie absolut genial happy daca reusesti, printr-un miracol, sa te angajezi intr-o firma de publicitate o sa ai alt job la inceput, la asta ajungi in timp, dupa ce demonstrezi multe happy

| us3r a răspuns:

Sunt ceva cursuri de copywriter. banuiesc ca te poti angaja doar cu cursul respectiv.

| Liviu_2019 a răspuns:

Pe langa ceea ce ti-am scris la intrebarile anterioare iti recomand si niste carti pe asa ceva destul de bune din punctul meu de vedere precum (iti scrisesem niste carti dar vad ca imi zic astia de la TPU ca nu am voie big grin ca promovez pirateria etc. Daca vrei sa iti zic niste carti imi dai mesaj.

Observ ca cineva a precizat ca sunt nu stiu ce cursuri de copywriting DOAMNEE LA NOI IN ROMANIA m-as miraaaaaa sa existe asa ceva.