| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de curs de electrician trebuie sa faci pentru a te angaja la Metrorex?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La Metrorex te poti angaja in diferite posturi, mai ales daca ai pile.
Daca vrei sa te angajezi ca electrician, atunci trebuie sa ai calificare ca electrician si cel putin 5 ani vechime efectiva in domeniu. Autorizarea de electrician este recomandata si acolo.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Andreea tu ca fată i ti doresti o meserie de barbat? Si ce este cel mai greu electrician metrorex, multi ne experimentati au murit sau au ramas infirmi din cauzpă ca sau curentat in timp ce lucrau la vagoanele de metrou, si acolo vorbim de mii de volți nu 220 volti cum este in priză, deci nu este pentru oricine aceasta meserie, pe tine te atrage salariul dar tu ca fată poti cauta meserii de fete, ce varsta ai?

| Andreea930 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu pentru mine, pentru un prieten

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu am auzit de specializari la electricieni
cred ca orice curs
insa, angajarea in mod explicit la Metrorex, e alta mancare de peste prajit... succes!

| romeo78 a răspuns:

În primul rând, nu e vorba de un curs anume. Este vorba de experiență, ca în orice serviciu important, este vorba de relații și noroc.
Dar, experiență, este cel mai important lucru ca să îl ai!