| BonCoeur a întrebat:

Ce trebuie sa faci sa te poti angaja pe timp de vara ca si adolescent?

Răspuns Câştigător
| Nessie a răspuns:

Intai de toate fa-ti un CV, pe care ulterior dupa ce gasesti o oferta de munca sa il trimiti pentru a te inscrie la selectiea pentru acel post.
In al doilea rand trebuie sa ai incredere in fortele proprii si sa cauti anunturi prin ziare.

Mult noroc.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu sau fara CV-uri te duci la biroul de somaj si vezi oferte de munca care ti se adapteaza nevoilor tale.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai, cel mai usor te poti angaja ca ospatar, bucatar. Dar mai intai iti faci un CV.