| Rome0Oo a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa ma angajez in armata sa ajung soldata am 23 ani si n-am diploma de bac dar am terminat liceul am cat b,c, e unde sa ma adresez? imi doresc asta...

2 răspunsuri:
| AndyAndrey35 a răspuns:

Mergi la Scoala Militara si te inrolezi. Prima data va fi greu. Dar cu timpul te vei obisnui, mai ales daca iti place. Iti doresc mult succes! big grin

| MisuHaarp a răspuns:

Fara bacalaureat te poti face SGP (soldat gradat profesionist). Dai examen la sport, cateva teste psihologice si daca ai luat vei derula un curs de aproximativ patru luni, dupa care vei iesi pe functie, si implicit pe salariu. Pentru locuri, intereseaza-te la BIR (biroul de informare recrutare), si daca iti convin conditiile cere-le sa te ia in evidenta. Vei fi anuntat atunci cand se vor elibera locuri si vei putea participa la concursul de admitere.