| Sawarekh a întrebat:

Ce trebuie sa urmez pentru a deveni design de interior?

Este o meserie de baza in Romania?
Pot cu salariu fix din domeniul asta?

Ma ajuta daca m-am nascut cu talent la desen?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.uauim.ro/facultati/interior/

Asta iti indica ceva?
Din pacate, e la Bucuresti.
Am cunoscut mai demult un absolvent de acolo pe un forum de proiectare, lucreaza in Italia.
Poti trai foarte bine din asta in afara tarii, insa in România cererea e relativ mica, si doar daca esti foarte bun iti gasesti pe la noi de munca.
Ca sa iti spun si mai exact ce sanse ai, trimite-mi niste linkuri cu desene in perspectiva, la 1, 2 si 3 puncte de fuga. Obiecte si forme simple.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca poti sa castigi un pic mai bine pe strada, desenand fetele persoanelor.

Uneori e bine sa lasi talentul sa fie talent si munca asidua, munca asidua.

| SandruGavrila a răspuns:

Mă ajută dacă așa m-am născut cu acest talent