| AtateaConditii a întrebat:

Ce ziceti merita sa fac 10 clase de liceu, si dupa aceea sa fac scoala profesionala, ca sa ies cu o meserie? Spun asta pentru ca stiu ca bacul nu o sa il iau si sa am si eu o calificare. Si cat tine scoala profesionala(ani), depinde de meserie? Ce se face acolo, practica mai mult, e ca la liceu cu teorie? Se pun absente?

2 răspunsuri:
| PhooThay a răspuns:

Eu zic ca nu se merita, insa daca esti sigur 100% ca nu iei bacul. asta e. insa peste cativa ani sa nu regreti ceea ce ai facut acum si nu vei mai avea cum sa repari. mai bine fa 12 clase si strofoaca-te sa iei bacul. nu e chiar atat de greu daca inveti de la inceput cate putin.

| claudiudancer a răspuns:

Parerea mea e sa faci 12 clase, nici eu nu sunt sigur ca voi lua bacul dar am vointa big grin si o sa-mi dau silinta cu toate ca nu prea imi place cartea laughing