| NoapteaAlba10 a întrebat:

Salut! Liceu sau profesionala? La liceu daca nu iei bacul sunt inutile cele 12 clase, insa la profesionala iesi cu o meserie. Insa nu ma pot decide. Ma puteti ajuta voi? Merci.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci si cat de repede.
Si eu am facut profesionala, am lucrat si am facut liceul la seral, luandu-l de la inceput, pe atunci nu se putea continua ca acum si apoi facultatea de drept la fara frecventa (similar cu invatamantul la distanta de acum).
Totul depinde de tine, respectiv ce vrei sa faci in viata.

| Yuoia a răspuns:

Pai atunci, fa profesionala sa iesi cu o meserie. Cand o termini, continui cu liceul. Faci un an in plus dar castigi o meserie si e sigur.

| NoapteaAlba10 explică (pentru Yuoia):

Parca faceai 3 ani in plus din cate stiu.

| Yuoia a răspuns (pentru NoapteaAlba10):

Un an in plus fata de cei de la liceu. Trei ani dupa clasa a X-a.