| 1290 a întrebat:

Ceau, daca de exemplu vreau sa merg la la filo si dupa la facultate de info se ppoate sau imi va fi prea greu ce ziceti ca ar trebui sa merg direct la profil mate-info? Fundaa happy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vei fi in urma cel putin la matematica cu 4 ani fata de restul colegilor, nu vei avea deloc notiuni de programare (asta daca nu faci in particular) iar unele facultati cer ori media la bac de la mate/info ori media pe timpul anilor ceea ce la tine va fi cam dificil.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe mate-info dacă vrei să mergi și la facultate pe același profil.
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| andru10best a răspuns:

Mergi exact unde iti place. Nu cred ca iti va fi greu daca iti place mai mult filologia. Mai greu iti va fi cand trebuie sa inveti numai de dragul de a invata.

| helene_6332 a răspuns:

Poti merge si la filologie daca iti plac si materiile de acolo si chiar le ai cu informatica(pe care o poti exersa in timpul liber ) oar apoi sa dai la facultatea de info.Am un prieten care a fost la filo iar apoi a dat la info si ii merge chiar bine.
Mergi acolo unde vrei si fa ceea ce iti place, chiar daca iti va fi greu din cand in cand. Daca iti doresti, cu siguranta reusesti oriunde!
Succes!