| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti, la ce profil sa ma duc? filo sau mate? voi la ce sunteti? nu'mi prea place romana... dar m-am cam speriat de cate am auzit despre mate-infolaughing. Vreau un sfat:pbig grin.

Răspuns Câştigător
| QuietAngel a răspuns:

Buna happy Eu sunt la profil de mate-info intensiv si nu este asa de greu happy. Nu trebuie sa fi speriata. Si daca ai zis ca nu-ti place romana nu ai de ce sa te duci la filohee hee. Nici mie nu-mi place romana, deloc big grin. Intr-adevar, la inceput, a fost foarte greu... Nu-mi placea si voiam sa ma transfer, dar m-am gandit ca ce sa caut la filo daca nu-mi place... Sa invat latina? laughing Nu avea rost big grin. Am ramas la mate-info si imi este bine aici. Acum nu am remuscari ca am ales acest profil. blushing Este un profil foarte bun si cred eu ca este de viitor happy.
Bafta multa! happy

4 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

Pai, la mate info faci si informatica, dar nu cea clasica care o faci in generala,e o informatica mai dificila cu multe programe... plus de asta faci chimie si fizica ceva timp. Si eu ador mate si sunt la liceul Economic,profil servicii economice si mi se pare foarte ok, fac chimie, bio si fizica decat in clasa a 9a si a 10a. Fac matematica calumea, adica cat trebuie si imi place extrem de mult, si romana 3 ore pe saptamana. Mi se pare ok. Nu cred ca ar fi bine sa dai la filo daca nu iti place romana, gandeste-te numai cat ai de citit... oricum ai mai multdecat la alte profile. Eu ti-am spus unde sunt eu, insa tu poti alege si alte profile mai mixte, care sa nu curpinda ceva prea mult.Bafta:*

| Aly07 a răspuns:

Eu sunt la mate-info. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, profilelele pe care ni le-ai spus tu sunt complet paralele. Alege ce iti place mai mult, daca iti place matematica si toate toate derivatele ei fizica, chimia, informatica mergi la mate info, daca iti place istoria, latina ( romana am inteles ca nu iti place) mergi la filologie. Iti pot oferii detalii despre liceul Henri Coanda daca vrei sa mergi la mate-info. Bafta happy.

| QuietAngel a răspuns:

Multumesc pentru funda big hug
Trebuie sa-ti palca in primul randhee hee apoi nu trebuie sa stii perfectwinking o sa inveti pe parcurs, dar asta numai daca vrei si ai si un prof care sa te ajute happy
Bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La un liceu din Alexandria ma duchappy
si nu'mi plac romana, latina etc. mai deloc
si trebuie sa fi foarte bun la mate ca sa te duci acolo? sau trebuie sa-ti placa?thinking