| Whitesnake99 a întrebat:

Cei care lucrati 12 cu 24 cu 48 in ture, cum va descurcati cu somnul? As vrea sa ma angajez pe un astfel de post dar mi e frica ca nu o sa ma pot culca / trezi si ca o sa mi dau ceasul intern peste cap.

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde si de domeniu ca una e sa fii paznic si sa nu te stresezi la serviciu si una e sa lucrezi in spital si sa pleci acasa epuizat fizic si psihic dupa o tura. Dar in general somnul de zi nu e la fel ca cel de noapte si se resimte oboseala. Poti sa te obisnuiesti dupa un timp sau sa fii din ce in ce mai obosit si sa nu faci fata

| LaviniuA a răspuns:

Informeaza-te despre somn polifazic, s-ar putea sa fie solutia.

| Dragobeta a răspuns:

Cu siguranta iti vei da viata si ceasul biologic peste cap.
Depinde cat de rezistent esti. Dar am vazut barbati cre se dadeau viteji si nu au rezistat.
Incearca. Nu merge, cauti rapid alt loc. Daca nu te obisnuiesti in cateva saptamani nu te vei obisnui niciodata. Nu merita sa incerci mai mult.

| Konstantinos99 a răspuns:

Somnul e cel mai important. Jobul e pe locul doi, inima, familia si timpul liber sunt pe primul.Banii sunt doar de unica folosintawinking
Nu merita decat daca e temporar si banii au un scop special!

| Bogdan0783 a răspuns:

Depinde de fiecare in parte. Unii se adapteaza mai greu altii mai usor. La inceput o sa ti se para aiurea dar apoi te obisnuiesti

| CristinaCrin a răspuns:

Eu iti recomand sa cauti alt job. Acel program o sa iti afecteze sanatatea in timp. Pe termen lung nu merita.