| oanacatalina a întrebat:

Cine poate să îmi zică ce cursuri îmi trebuie pentru a deveni insoţitoare de zbor? Şi cam cât costă, cât dureaza, ce abilităţi trebuie să am? Thank you!

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Trebuie sa stii limbi straine. exista o scoala de insotitoare de zbor la bucuresti, nu stiu daca e chiar facultate, dar oricum se face dupa terminarea liceului.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti informatii detailate pe forumul eva.ro la sectiunea "cariera" --- spre exemplu, ai aici o pagina ( din multele care sunt pentru topicul "vreau sa fiu stewardezaaaa")http://www. eva.ro/forum/viewtopic.php? topic=72557&forum=1&start=420&nrpages=22