| Ion2019 a întrebat:

Cine stie cat e salariul net la Carffour si la Lidl ca lucrator comercial? Si daca la Lidl angajeaza de la 16 ani?

Sunt casier la Profi si am primit o oferta de la Carffour si daca am salariul net mai mare ma mut la ei. Va rog fara jigniri!

5 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Salariile diferă de la oraș la oraș. Si la Lidl clar nu angajează persoane minime, de restul nu stiu. Cam 1800-1900maxim la Lidl in orasul meu

| danutzu96 a răspuns:

LA 16 ani te poti angaja cu acordul parintilor.

| Ion2019 explică:

Pai de exemplu magazinele din Tg Mures ca sunt de aici

| Ion2019 explică (pentru danutzu96):

E Logic. Nici la profi nu angajeaza de la 16 ani. Eu am 18 si sunt casier la profi si salariul este de 1700. Da azi am primit o oferta de la Careffour si reprezentanta mi-a zis ca angajeaza si minori. Iubita mea are 16 ani si de asta am inttebat. Oare cat sunt salariile la Lidl si Carffour?

| Violleta2022 a răspuns:

Salariul minim pe economie!
Ar trebuii sa fie acelasi salariu, atat la Profi act si la Carffour, ca nu-s functii de conducere implicate in pozitia asta.