| JamesWatson a întrebat:

Salut.
O data cu venirea vacanței aș dori să îmi iau un job pe parcursul verii.
M-am uitat peste mai multe anunturi, pe postul de casier m-ar interesa.
M-am uitat la mai mult magazine: kaufland, lidl, profi și auchan.
Din ce am observat salariile nu sunt foarte diferite.
Am pus lucrurile cap la cap si consider ca profi cel putin pentru mine ar fi cel mai potrivit.
Zis si facut.
Am fost si am primit acea fișa a angajatului. In ea evident trebuia trecute datele personale, experiența și salariul așteptat.
Intrebarea mea este, stie cineva ce salarii sunt la profi pe postul de casier sau ce suma credeti ca ar trebui să pun?
Nu vrea sa pun prea mult.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salarul minim pe economie ar fi cel mai potrivit. Oricum nu îți dă mai mult la început. Dacă pui un salar prea mare, poate fi un motiv să te refuze, dacă ai un contra candidat care a pus un salar mai mic ca tine.

| Iote a răspuns:

"Din ce am observat salariile nu sunt foarte diferite." Deci, stii deja care sunt. Dar, intrebi: "stii cineva ce salariu sunt la profi pe postul de casier".
Pui salarul pe care l-ai vazut ca este.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Salariul minim pe economie