| Garlea_Elena_Suciu_1977 a întrebat:

Cine știe sa-mi spună unde se fac la Cluj cursuri de calificare in radiologie,având școală de asistent medical,pentru o angajare mi se cere un curs de radiologie,dacă știe cineva, aștept răspuns. Multumesc

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Centrul Naţional de Dezvoltare Profesională în Domeniul Sanitar organizează, coordonează şi acreditează cursuri de educaţie continuă, specializare şi stagii practice pentru asistenţi medicali generalişti, asistenţi medicali şi moaşe cu studii medii şi superioare şi pentru celelalte categorii de personal asimilate acestora din sistemul de sănătate public şi privat"--- vezi link:http://www.snspms.ro/......ul-sanitar

p.s. Daca descarci "informatii despre inceperea cursurilor" din link-ul de mai sus vei afla locatia, data si ora cursului de radiologie-imagistica din Cluj (curs care a inceput deja!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://cpsdn.nipne.ro/
Presupun ca vrei radioprotectie si imagistica, cursul acela este de nivel 1, intereseaza-te bine, pentru ca a facut un prieten pe la targu mures... sau cam asa ceva.