| ZeUs13 a întrebat:

Salut TPU! Are cineva idee, dacă termin școala postliceală de AMG (asistenți medicali generaliști), pot lucra și ca Asistent Medical de Radiologie? Și dacă da, cum se procedează, se pot face niste cursuri de recalificare? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Acolo se cere curs special de radiologie.
Poti lucra ca asistent generalist in spitale sau la vreun cabinet medical, dar nu in radiologie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu am pe cineva care inca este la aceasta scoala si daca te interesezi pe net vei vedea ca multe au sectie speciala pentru Radiologie, deci raspunsul e nu, nu cred ca poti lucra pe alta specializare decat a ta, poate doar daca mai faci inca 3 ani de scoala pe langa cei deja investiti.

https://www.scoala-sanitara-fundeni.ro/......izari-spsf

Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Dragobeta a răspuns:

Nu. Trebuie sa faci radiologia.
Nu merge cu cursuri de recalificare ca pe santier. Sunt multe de invatat acolo.

| Negroo a răspuns:

Nu poti.
Trebuie sa urmezi radiologia.