| Coman_Alexandra_1996 a întrebat:

Cineva care e la facultatea de geografie din Bucuresti stie daca am intrat la profilul de geografie simpla ma pot transfera la turism?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Du-te la secretariatul facultatii, intreaba un profesor, sau chiar decanul.
din cate stiu eu nu. pentru ca examenul pe care l-ai dat si trecut a fost pentru geografie. implicit si inscrierea tot la geografie.
cum examenele au specific diferit, nu se poate face trecerea. e ca si cum ai da examen la psihologie si dupa te-ai muta la cibernetica unde se cere un alt set de skilluri. (am exagerat putin insa sper sa intelegi ideea)
de asemenea depinde si de numarul de locuri.

cum am zis intreaba direct la sursa.