| denyya16 a întrebat:

Cineva de la facultatea de drept UDJ Galați? Am înțeles că facultatea de drept este foarte grea și la fel si să-ți găsești o slujba după aceasta. Sunt profil economic, clasa a12-a și sunt din Galați.mi-aș dori sa urmez o facultate de drept și să progresez pentru a da masterul pe criminalistica tocmai pentru a urma aceasta meserie. Nu sunt prea bine informat, fapt pentru care sunt in cautare de tot felul de pareri\sfaturi.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca-mi permiti, ti-as recomanda o facultate de economist, contabil, ceva, nicicum Dreptul, nu ca ar fi cine stie ce greu la drept, fiind numai toceala, dar nu faci nimic cu Dreptul in ziua de azi, ca ies 10 locuri vacante pe an in fiecare an judet si peste 10.000 de studenti care termina pe an.