| anonim_4396 a întrebat:

credeti ca am procedat corect daca i-am cerut angajatorului adresa exacta prin e-mail, eu nefiind din bucuresti, si nu l-am contactat telefonic? cum credeti ca era mai bine, sa il contactez telefonic sau este bine si prin e-mail?

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Este bine oricum, dar era de preferat sa il suni si sa ii ceri adresa.
O zi buna!

| yadora a răspuns:

E bine cum ai procedat, dar ca sa nu se simta ofensat poti da un mic telefon cerand o alta informatie, chipurile, si totodata sa iti ceri scuze pentru ca ai cerut adresa pe mail dar telefonul a fost restrictionat s-au blocat... ceva cat mai plauzibil. Conteaza un pic sa-l gadili la sentiment! Ca asa sunt angajatorii.