| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Credeti ca as avea sanse sa intru la academia de politie, pregatindu-ma doar un an? Acum am trecut in clasa a 12 a. La probele teoretice cred ca m-as descurca, insa la cea sportiva am dubii.Mentionez ca am 1, 68, sunt fata si 67 de kg.Multumesc

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Credeti ca as avea sanse sa intru la academia de politie"

totul depinde de cât te "duce". Asta n-o știm!

| Dismally a răspuns:

Da, cu siguranta vei reusi daca te pregatesti un an, oricat de dificile ar fi probele sportive te vei descurca.

| Lukasssz a răspuns:

Da,poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua sa te antrenezi si nu ai probleme.

| BabaOarba a răspuns:

Am avut colegi care au intrat la SRI cu pregatire de un an, si nu cred ca probele fizice de acolo sunt mai simple decat la politie. Un an de zile este de ajuns pentru a te antrena si a trece probele cu brio.

| Andrei007007 a răspuns:

Eu am avut o cunostinta care a intrat la scoala de subofiteri invatand doar 5 luni, bine, tu trebuie sa inveti in plus la istorie, in rest sunt cam aceleasi teste. Incearca sa inveti, daca doresti intr-adevar sa intri in sistem, incearca sa intri la subofiteri sau cum este la politie echivalentul si dupa incerci sa dai iar la academia de politie sa avansezi in grad, e simplu, avantajul daca faci asta este ca deja ai intrat in sistem si nu trebuie sa-ti mai faci probleme ca nu ai intrat pana la varsta de 27 ani.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru Andrei007007):

Am doar 18 ani acum

| Andrei007007 a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Multi inainte, incearca totusi sa inveti la gramatica si la engleza, nu este greu si eu mi-am dorit sa intru in sistem dar dupa mi-am dat seama ca eu fiind deja programator nu prea este rentabil, cu toate ca as iesi la pensie mai devreme, dar daca mi-as pune bani deoparte sau as strange sa-i investesc in ceva, nu as mai avea probleme mai tarziu si pe langa asta, devenind subofiter la jandarmerie practic drepturile mele ar fi ingradite sa nu mai zic ca ar trebui sa fiu 24/24 in serviciul statului, asa ca tot in informatica cred ca o sa raman.