| FeelingFine a întrebat:

Credeti ca este folositor daca voi da la o facultate de limbi straine?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Tot la facultatea de litere îmi doresc să dau şi eu. Poţi face multe lucruri cu limbile străine atât în ţară, cât şi în afară. Ce-i drept, mai puţine în România happy. Succes!

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Totul depinde de norocul si ocaziile care iti vor aparea dupa absolvire. Poti deveni functionar UE, translator la o mare firma, traducator de carti. Daca te multumesti cu un venit mic la inceput poti lucra in invatamant.

| Chris a răspuns:

In Romania, probabil ca nu, mai ales ca sunt traducatori la tot pasul. E important sa stii limbi straine, dar sa le aplici in alte domenii. In plus, depinde si de limbile pe care le-ai ales, in functie de cat de cautate si de vorbite sunt. Succes, orice ai alege!

| JustWannaDance a răspuns:

Da este foarte folositoare!

| c0okie a răspuns:

Da, bazeaza-te pe engleza, toate tarile vorbesc engleza. Iti ajuta enorm, la orice job se cere o limba straina, in special engleza. Daca vei pleca in strainatate o sa-ti ajute de asemenea; deci raspunsul final este " da, foarte folositor"winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania nu e foarte folositorstraight face

| Bezea a răspuns:

Invata araba si inscriete in SIE.

| Stitch92 a răspuns:

Este foarte bine, mai ales la limba Engleza.