| edani99 a întrebat:

Credeti ca meseria de translator e buna? Am sanse sa lucrez in ce tara vreau eu?

Răspuns Câştigător
| elyfel a răspuns:

Da este o meserie banoasa, cred e de prisos sa mai zic ca trebuie sa fii foarte bun ca sa ai clientela calumea.Da poti sa lucrezi in ce tara vrei happy

5 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Daca studiezi limbi exotice ai sanse mari sa iti gasesti de lucru, sau daca studiezi limbi europene (in afara de franceza si engleza) poti sa lucrezi la Parlamentul European pentru ca ei cauta mereu translatori. E un proces de aplicatie mai greu, dar daca esti bun pe domeniul tau si iti place nu este imposibil sa ajungi acolo! happy

Răspuns utilizator avertizat
| MozZatY a răspuns:

Este foarte banoasa! Invata o limba grea si o sa ai succes garantat. In bruxelles de ex se cauta permanent translatori pentru parlamentul european

| Modo2102 a răspuns:

Este o meserie frumoasa(parerea mea) dar iti recomand sa inveti chineza/japoneza daca vrei sa castigi mai mult. Si da poti sa lucrezi in orice tara cat timp stii limba. Mult succes!✌️

| iulik2001 a răspuns:

Nu mai cere parerea altora fa ce i spune inima