| AvalohAlyn a întrebat:

Cu ce se ocupă mai exact un tehnician nutriționist?
De ala vreau sa fiu și știu că îți trebuie doar un curs de calificare de aprox 6 luni, pentru aceasta calificare.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Munca...nutritionist, psiholog, brancardier, infirmier, ingrijitor, fiind o slujba destul de riscanta in anumite medii de munca (accident de munca si/sau boala profesionala), angajatorul are dreptul conform legii, sa stabileasca sarcini concrete/specifice in fisa postului, astfel incat, sa fie acoperit in caz de nerespectare de catre salariati a disciplinei la locul de munca, angajatorul prin aceasta metoda legala putand sa aiba parghiile coercitive necesare, pentru tragerea acestuia la raspundere administrativa, civila sau penala, dupa caz.

https://fisapostului.eu/tag/nutritionist/