| Cosm1NNN a întrebat:

Cum pot sa ajung tehnician mecanic? Trebuie sa urmez un curs de calificare?
As vrea sa stiu daca se merita sa urmez aceasta meserie si daca este cautata.Cine este din domeniu si poate sa imi dea mai multe detalii...

Răspuns Câştigător
| MissGrumphy a răspuns:

A face acest curs in cadrul unei institutii depinde si de zona in care te aflii
sper sa te ajute info astea :
Tehnician Mecanic Auto in Timisoara si Botosani : http://www.confortul.ro/tehnician_auto.php

in Cluj Napoca, TEHNICIAN MECANIC PENTRU INTRETINERE SI REPARATII la : http://www.fundatiaapt.ro/......canic-cluj

mecanic auto in Bucuresti :
http://cursuricalificare.com/curs-mecanic-auto.php

trebuie sa te interesezi unde poti face si practica la o firma serioasa, de preferat intermatinala care sa te ajute cand vei pleca in Italia

iti urez tot binele din lume si te felicit pentru decizia de a face o meserie buna, lucru asa de normal in Austria si alte tari ...nu doar studii si diplome inutile

2 răspunsuri:
| MissGrumphy a răspuns:

Salut Cosmin!

in primul rand e bine sa faci un liceu cu profil specific si /sau curs de calificare
nici nu te gandi in Romania la asta
daca inveti limba germana, vei stii meserie certificata prin scoala, vei avea bani foarte buni in Austria sau Germania unde e sta la mare cautare aceasta meserie; iti spun de la sursa sigura!

daca te intereseaza sa inveti limba germana, poti vizita:
www.invatagermana.info

succes si mult noroc!

| Cosm1NNN explică (pentru MissGrumphy):

Unde gasesc acest curs de calificare? Am gasit pe cateva site-uri dar vreau sa invat meseria bine nu sa am doar diploma.
Si eu ma gandeam sa plec din Romania dar Germania nu era printre variantele mele.In Italia am si cateva cunostinte si e mai sigur.