| anonim_4396 a întrebat:

Cu specializarea UMF Cluj de radiologie și imagistica ieși tehnician de radiologie sau asistent medical de radiologie? Ca nu am văzut sa menționeze. E super ca înveți numai aceasta specializare deci înveți intensiv, ca m ar bate gândul sa fac asistenta medicala (tot umf), daca pot fi asistent de radiologie. Asta în caz ca pe diploma de licenta scrie Tehnician de Radiologie și nu Asistent de rad., cum este la nutriție și dietetica (nutriționist și dietetitician), tehnician dentar etc.

1 răspuns:
| bookofknowledge a răspuns:

Https://medijobs.ro/blog/cum-poti-sa-devii-asistent-de-radiologie
cam asta e nevoie pentru a a junge asistent radiologie, cred ca tehnician ajungi la acel program de licenta scris de tine.