| troleibuz a întrebat:

Cum a fost prima voastra demisie? A fost o decizie grea?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, a fost de fapt una usoara pentru mine, fiindca deja fusesem la un interviu unde luasem un job cu mult mai multi bani la salariu iar pozitia era de conducere, asa ca eram super nerabdatoare sa scap pe vechiul loc de munca si sa-mi incep noua munca, in conditii mult mai frumoase, bune si pozitie mai inalta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte simpla. Managerul era prost. Bine. Am stat și doar vreo 3-4 saptamani

| mihai69 a răspuns:

Prima mea demisie a fost ratată; pentru că firma la care doream să mă mut nu mă puteau primi dacă plecam prin demisie, doar prin transfer. Iar cea unde lucram nu mi-l acorda.
Norocul meu că a venit revoluția și nu au mai contat regulile stupide din comunism.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a bâlbâit patroana mai mult decât mine. Eram hotărât de mult.

| gabicoo a răspuns:

A fost ca atunci când m-au prins ăia fără bilet în troleibuz!

| VoidEternal a răspuns:

13 ani de la angajare sunt inca la primul job.

| DeMicUnCălător a răspuns:

A fost un pas în față.
Mi-am dat demisia de cel puțin 10 ori. Si de fiecare dată a fost un pas în față.
Acum sunt 15 ani de cănd lucrez pe firma mea. Cel lung loc de muncă in ultimii 30 de ani.

| DovleacTurbat a răspuns:

Prima și ultima până în momentul de față, s-a întâmplat datorita faptului că nu am acceptat ordine de la una care a crescut în garde "lucrând" mai mult pe sub birouri, in timp ce eu am plecat de la statutul de necalificat in producție, la operator, echipa tehnică și Intr un final team leader.
Oamenii spun că am orgoliu, eu o numesc demnitate.

| BeingSelfless a răspuns:

A fost una destul de grea de acceptat, când eu abia iesisem din liceu, și am lucrat la un magazin. Nu a fost greu, în sine, după ce am mai prins experiență, dar pentru prima dată nu realizam ce inseamna mediu toxic la muncă și ce abilitati am, dacă este corect sau nu, si ma simteam vinovat. Totusi, eu am lucrat de 5 ori mai mult si productiv decat altii care au venit in urma mea, dar acelor sefi tot nu au realizat ce se întâmplă, și nici nu le-a parut rau, mai târziu sefii mai mare i-a dat pe ei afară, pentru că nu faceau profit indeajuns.

La început a fost un sentiment grav de vinovatie de sine și lipsa de cunoastere, mai tarziu am realizat că a fost incompetența și răutatea lor umana.