| Pinkyx a întrebat:

Care a fost cea mai grea decizie luata in viata voastra?

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cea mai grea decizie pe care am luat-o in viata a fost la sfarsitul clasei a 12-a. Am primit o oferta pentru a studia in Danemarca la Aarhus School of Business sau alte facultati de prestigiu. Mi-a fost foarte greu sa refuz insa am fost nevoit sa o fac din mai multe motive. Probabil viitorul meu ar fi sunat altfel dar am incredere ca si asa voi razbate in ciuda oricaror piedici. Stiu ca se poate.

| JeSa a răspuns:

Buna!, decizia cea mai grea care si acum ma cam nelinisteste este gandul de a ma muta sau nu in orasul la baiatul care tin, bineinteles avand "n" motive,, ehh,, de asta si-am afirmat.ca poate pentru. unora li se pare ceva usor,, ete ca pentru. mine nu e nimic usor.sau mai bine zis acele lucruri, chestii marunte is mult mai complicate decat ceva de grad mare si reusibile.in esenta e ca cu totii suntem diferiti. dar totii egali!, Numai bine, pa!

| inna a răspuns:

Sa ma transfer la un alt liceu si apoi sa constat ca am facut cea mai mare greseala din viata mea.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Sa procreez - sa particip la nasterea unui copil. Ptr ca in afara de a fi cel mai placut lucru in viata unui om (normal), este si cea mai mare responsabilitate pe care ti-o poti asuma.

| LORY a răspuns:

Pai, cea mai grea decizie de pana acum... nu stiu, nu cred sa fii fost happy Iar in viitorul apropiat, va fi alegerea liceului si a profilului sadhappy

| iri a răspuns:

Si la mine alegerea profilului la liceu a fost cea mai grea decizie, si totodata singura tongue cred

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Am fetita la facultate. Decizia a fost: sa imi ajut copilul sau nu... Adica, sa renunt la casnicie sau nu... in masura in care toate bunurile se impart... Si am decis ca da! Trec, in consecinta, printr-o situatie extrem de grea. Doresc si de la tine o parere...

| JustMe a răspuns:

Sa ma decid intre 2 perechi de blugilaughing

| DeMentaa a răspuns:

Tu unde ai alege sa mergi paris sau barcelona? asta a fost cea mai grea alegere si pana la urma am plecat la munte crying

| Piscotel a răspuns:

Cred ca una dintre cele mai grele decizii se ia atunci cand trebuie sa-ti alegi o facultate. Depinde oarecum de aceasta decizie tot ce se intampla de la 18-19 ani inainte. O data cu decizia asta vin alte decizii si tocmai asta o face mai grea: unde ma mut, cum imi impart banii sa-mi ajunga, unde ma angajez... Ma inspaimanta gandul ca mai sunt cateva luni si eu tot nu m-am decis.

| Johanna_9281 a răspuns:

Sa imi aleg un profil la liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa renunt la persoana pe care o iubeam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea pe care o iau intruna, si nu ma pot tine de ea! si tot asa de un an incoace straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand a trebuit sa facem un avort.si cand a trebuit sa facem fetita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram studenta in Bucuresti si aveam un profesor celebru, cu un strop de genialitate pedagogica... vreo 5 minute pe an dar in rest era mereu plecat prin tara sau, cand statea cu noi-elevii sai, se purta aiurea.In sesiunea finala, poate din cauza tensiunii inerente a inceput sa insulte ca un birjar pe cativa colegi importanti si asa de mizera parea atmosfera incat am fost la un pas sa imi cer repetarea anului de facultate numai sa scap de el.Am deliberat intr-o tensiune incredibila, era integritatea mea daca plecam atunci trantind usa dar pierdeam un an si...mai mult decat atat...eu am terminat actoria si examenele finale insemnau piese de teatru lucrate impreuna cu clasa, deci daca as fi plecat ii incurcam si pe ai mei.
Daca stau sa ma gandesc nici acum nu m-am hotarat inca...desi proful meu celebru e oale si ulcele ...am mers mai departe in virtutea inertiei iar in legatura cu trecutul nu are rost sa regret nimic!
Nu mi-e egal sa vorbesc de rau profesorul meu, in fond e ca un parinte dar nu mi-e egal sa ingadui umilirea colegilor mei, intr-un moment in care ei ieseau profesionisti in urmatoarele 2 saptamani, pe poarta ditamai Academiei de Teatru si Film(asa se chema in anii `90).
O hotarare asa de grea incat n-am luat-o inca...au trecut de atunci cati ani?

| ionutza_6253 a răspuns:

Cea mai grea decizie...cred ca atunci cand a trebuit sa aleg intre mama si,, mi amor,,

| magdayry a răspuns:

Sa raman cu persoana pe care o iubesc, desi iubirea e mare si reciproca, uneori imi e greu, parca e prea mult pentru mine.

| pisi_6599 a răspuns:

Cred ca cea mai grea decizie pe care am luat-o a fost atunci cand am ales sa renunt la persoana iubita...chiar daca iubesti din tot sufletul, uneori e mai bine sa iei decizia asta in cazul in care te face sa suferi foarte mult...sad

| kmee a răspuns:

Sa renunt la persoana pe care... o iubesc crying.