| godzila007 a întrebat:

Salut, ce facultate pot sa urmez dupa ce termin un liceu cu profil de turism si alimentatie publica? Sunt clasa a XII-a si am nevoie de ajutor. Funda

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Facultatea de administraţie şi afaceri pe marketing; administratie publica, facultatea de geografie, ASE

| ascovit a răspuns:

Cand veti intelege ca, indiferent de profilul pe care l-ati urmat in liceu, puteti da la orice facultatea vrea muschiul vostru? La admitere la facultate nu ti se cere sa fi urmat un anume profil, daca ai nota mare in bac/admitere, si te clasezi in primele "n" (cate locurile disponibile sunt) locuri, esti admis.

| godzila007 explică (pentru ascovit):

Da, dar vreau o facultate care sa se asemene cu profilul meu, nu vreau sa merg la IT sau marina, vreau ceva pe domeniul asta din turism/ alimenatie.