| maria_5981 a întrebat:

Cum as putea invata engleza singura? Din filme fara subtitrare, sau? Imi doresc foarte mult s`o stiu, macar mediu. Multumesc! Fundita

Răspuns Câştigător
| DeCe a răspuns:

Engleza o poti invata singura intr-un singur fel. Alegeti un film la care te uiti de cateva ori cu subtitrare iar apoi te uiti de o groaza de ori fara. O sa ajungi la un momentdat sa intelegi si sa cunosti perfect engleza. Daca o faci intr-un alt fel, cu timpul o sa uiti foarte mult din ce ai invatat sau daca o sa te uiti la un film o sa trebuiasca sa ii dai foarte tare ca sa intelegi ce zic actorii. Unii vorbesc foarte repede iar tu trebuie sa fi gata sa intelegi ce zic ei. Stiu asta din propria experienta si la fel si de la alti prieteni care au incercat sa invete intr-un altfel decat ti-am zis eu.

2 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Eu am invatat engleza din jocurile de pe calculator.

| silvius1734 a răspuns:

Dar vezi sa n-ajungi ca asta!
http://www.youtube.com/watch?v=Thod4jMDcME
si da poti s-o inveti din filme si de pe internet mai ales incearca sa citesti commenturile de pe youtube si orice text sau video in engleza pe care il intalnesti
eu n-am invatat mai nimic engleza la scoala dar de cand mi-am tras net o stiu destul de bine...